+48 604 731 406
biuro@finanse-dla-ciebie.pl
Poniedziałek - Piątek
9:00 - 20:00
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 9/240, 03-984 Warszawa

Kredyt na działalność bez zaświadczeń o dochodach

Polacy są bardzo przedsiębiorczym narodem – w naszym kraju wciąż rodzi się coraz więcej nowych, ciekawych pomysłów na biznes. Jednak każda działalność wymaga regularnych inwestycji w rozwój, czego warunkiem jest posiadanie odpowiednich zasobów finansowych. Mało które przedsiębiorstwo posiada „zamrożone” środki własne, przez co najlepszą drogą do rozwoju i osiągnięcia rentowności firmy okazuje się wzięcie kredytu. Co jednak, jeżeli bank go nie udzieli?

Czym jest kredyt na działalność gospodarczą bez zaświadczeń?

Założenie firmy, zwłaszcza w branży o wysokim progu wejścia na rynek, może sporo kosztować. W celu „przebicia się” przez rozbudowaną konkurencję konieczne jest wzięcie pożyczki. Bank to nie jedyne źródło finansowania, o które mogą się ubiegać przedsiębiorcy. Częstym problemem małych i nowo powstałych firm jest fakt, że banki nie chcą udzielać im kredytu ze względu na brak dokumentacji o osiąganych zyskach. Młody biznes wiąże się z pewnym ryzykiem – nie ma pewności, że przyniesie kredytobiorcy oczekiwane wyniki finansowe. Z odmową mogą spotkać się również te przedsiębiorstwa, które nie posiadają kapitału na wkład własny, oraz zalegające w ZUS z opłacaniem składek. Wszystko to powoduje, że osoby otwierające własny biznes poszukują innych sposobów na opłacenie bieżących wydatków.

Jednym z takich rozwiązań jest kredyt na działalność gospodarczą bez zaświadczeń. Wiele instytucji pozabankowych przyznaje pożyczki już od pierwszego dnia zarejestrowania firmy. Podstawową zaletą takiego kredytu jest fakt, że nie trzeba dostarczać żadnych zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach. Najważniejsze, to mieć dobrze opracowany biznesplan i pomysł na firmę. Za to w przypadku wielu banków udzielanie pożyczek nowo powstałym przedsiębiorstwom jest obwarowane wieloma restrykcyjnymi wymogami. Co więcej, pieniądze przyznaje się dość rzadko i zazwyczaj jest to związane z ponoszeniem wyższych kosztów. Dlatego pożyczki bez zaświadczeń to świetny sposób na zachowanie płynności finansowej bez podejmowania większego ryzyka.

Pożyczka w instytucji pozabankowej

Instytucje pozabankowe pozwalają na pozyskanie środków na rozwój biznesu i nie stosują rygorystycznych zasad finansowania. Kredyty bez zaświadczeń są udzielane również dopiero powstającym firmom, co jest ogromną szansą dla raczkujących przedsiębiorstw. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie chodzi tutaj o całkowity brak dokumentów przy składaniu podania o pożyczkę. Nie wyklucza to innych pism, które należy dostarczyć takiej instytucji. Chociaż nie musimy przedkładać dokumentów poświadczających osiąganie wysokiego dochodu z tytułu prowadzenia działalności, to konieczne będzie przygotowanie innych druków.

Wśród nich znajdą się wszystkie podstawowe dane na temat naszego przedsiębiorstwa – może być to wypis z Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych, NIP, REGON. Druga istotna kwestia to przygotowanie biznesplanu, który określi cele naszej działalności, prognozy rynkowe na najbliższe miesiące/lata oraz ewentualne czynniki ryzyka. Jednak służy to wyłącznie temu, aby udzielająca kredytu instytucja otrzymała informacje na temat danej firmy i powodów, dla których pożycza określoną sumę. Taka procedura „sprawdzająca” może odbywać się również pod postacią formularza, który wypełniamy, składając wniosek.

Doskonała opcja dla nowych i małych przedsiębiorstw

Nie ma wątpliwości, że kredyty bez zaświadczeń to świetna alternatywa dla kredytów bankowych. Nie wymagają dostarczania dokumentów z BIK i KRD, US i ZUS-u. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie szanse na uzyskanie kredytu bankowego są naprawdę niewielkie, np. przy zupełnie nowych działalnościach. Dzięki tej metodzie można pozyskać środki na rozwój firmy, inwestycje w sprzęt, licencje, szkolenia czy na spłatę aktualnych zobowiązań. Wszystko to sprawia, że kredyty bez zaświadczeń o dochodach cieszą się dużą popularnością. To ogromna szansa dla każdego nowo powstałego biznesu oraz firm, które borykają się z osiągnięciem dostatecznej płynności finansowej.