+48 604 731 406
biuro@finanse-dla-ciebie.pl
Poniedziałek - Piątek
9:00 - 20:00
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 9/240, 03-984 Warszawa

Kto powinien skorzystać z pozabankowej pożyczki bez zaświadczeń

Kredyt na działalność bez zaświadczeń to bardzo popularny sposób finansowania, wybierany przez ogromną liczbę polskich przedsiębiorców. Pozwala na pozyskanie środków niezbędnych do prowadzenia i rozwijania biznesu. Jest dostępny dosłownie dla każdego. Cały proces odbywa się bez konieczności dostarczania instytucji pozabankowej dokumentów potwierdzających wysokie dochody osiągane z tytułu prowadzenia firmy. Kiedy warto skorzystać z takiego rozwiązania? Jak wygląda proces składania wniosku o taki kredyt?

Pożyczka bez zaświadczenia o dochodach

Wybierając kredyt na działalność bez zaświadczeń, trzeba zdawać sobie sprawę, że chodzi tutaj wyłącznie o zaświadczenia o osiąganych dochodach, czasem także dokumenty BIK, ZUS, KRD oraz US. Inne pisma są w tym przypadku wymagane, jednak będą to przede wszystkim takie druki, które dotyczą podstawowych informacji o firmie. Aby uzyskać kredyt bez zaświadczeń dla swojego biznesu trzeba więc dostarczyć NIP, REGON albo wypis z Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych. Oprócz tego wymagany jest dość okrojony biznesplan, w którym zawrzemy m.in. cele swojej firmy, prognozy finansowe i związane z działalnością zagrożenia. Wszystko to będzie niezbędne wybranej instytucji do udzielenia nam kredytu bez zaświadczeń. Czasami, zamiast dostarczania pism, wymaga się wypełnienia specjalnego formularza.

Na rynku znajdziemy wiele ofert kredytowania bez zaświadczeń. Oczywiście zdarza się, że może generować to nieco większe wydatki niż kredyt w banku, jednak w obliczu tak dużego wyboru każdy ma szansę na znalezienie jak najlepszego rozwiązania dla siebie. W bankach najczęstszym wymogiem jest przedstawienie dokumentacji potwierdzającej osiągane przez firmę zyski. W wyniku tego niektórym przedsiębiorcom nie udziela się takiej formy finansowania. Mniejsze szanse na kredyt w banku mają zwłaszcza te zupełnie nowe, początkujące działalności. Chociaż mogą przedstawić atrakcyjny biznesplan i złożyć wniosek, w niektórych przypadkach nie przynosi to oczekiwanych rezultatów.

Dla kogo kredyt bez zaświadczeń

Właśnie dlatego kredyty bez zaświadczeń, udzielane przez instytucje pozabankowe, to doskonała opcja dla raczkującego biznesu. W ten sposób możemy szybko zdobyć środki na rozkręcenie działalności i opłacenie bieżących zobowiązań. Poza tym chętnie korzystają z nich przedsiębiorstwa zalegające w ZUS-ie z opłacaniem składek. Ze względu na brak obowiązku przedstawienia zysków, które osiąga dana firma, a także pism z ZUS czy BIK, proces jest znacznie prostszy niż w przypadku kredytów bankowych.

Należy mieć na uwadze, że niektóre banki udzielają kredytów „na start” dla młodych, początkujących firm. Jednak wymaga to przedstawienia naprawdę dobrego biznesplanu. Oprócz tego warto dokładnie wczytać się w warunki takiej umowy, gdyż niejednokrotnie jest ona obwarowana wieloma dodatkowymi wymogami. Wybór odpowiedniej formy finansowania dla przedsiębiorstwa to dość skomplikowany proces. Potrzeba czasu i nieco wiedzy na temat drobnych niuansów i kruczków, które mogą mieć wpływ na późniejszą kondycję finansową firmy. Właśnie dlatego często najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonych doradców.

Rozwiązanie dla nowych i zadłużonych przedsiębiorstw

Jak widać, pożyczki pozabankowe to alternatywa zwłaszcza dla nowych i zadłużonych przedsiębiorstw. Ubiegając się o kredyt bankowy, musimy liczyć się z dokładną weryfikacją naszej zdolności kredytowej. Korzystając z oferty firm prywatnych, wybieramy model finansowania, który działa według przejrzystych zasad, a warunki są zdecydowanie łatwiejsze do przejścia. Zdarza się, że takie oferty są naprawdę korzystne. Oczywiście tak samo, jak wobec banków, tak i tutaj musimy dopilnować terminowej spłaty zobowiązania. Jeżeli tak się nie stanie, konsekwencje mogą być tak poważne, jak w przypadku niespłacania kredytu bankowego.